Chłodziwa Szczecin logo

Kurtyny spawalnicze – niezbędne, w każdym stanowisku spawalniczym

Sprawdź bogatą ofertę kurtyn spawalniczych

Dlaczego warto stosować kurtyny spawalnicze?

Praca spawacza niesie z sobą niemałe ryzyko. Promieniowanie emitowane w czasie spawania może mieć negatywny wpływ na skórę, czy wzrok. Ważne, żeby stosować środki bezpieczeństwa, które zmniejszą ryzyko wystąpienia chorób. Spawacza chroni specjalna odzież ochronna, ale ważne jest, aby zadbać również o osoby, które znajdują się w pobliżu stanowiska.

Pamiętaj, że w czasie spawania łukowego emitowane jest szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe oraz podczerwone. Długotrwała ekspozycja na promieniowanie może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia zaćmy, czy nawet nowotworu skóry. Ważne, aby zadbać o ochronę nie tylko spawacza, ale również osób, które znajdują się w pobliżu stanowiska. Kurtyny spawalnicze skutecznie zatrzymują szkodliwe promieniowanie.

Podczas spawania odpryskują gorące fragmenty metalu. Mogą być bardzo niebezpieczne, dla osób, które przebywają w pobliżu bez odzieży ochronnej. Kurtyny spawalnicze są wykonane z niepalnego materiału. Z tego powodu skutecznie zatrzymają odpryski.

chlodziwo syntetyczne
chłodnia

Jak wyciszyć pomieszczenie?

W twoim przedsiębiorstwie pracują głośne maszyny? Warto pomyśleć o zakupie kotar akustycznych, które pochłaniają dźwięki i wibracje. Pozwoli to znacznie poprawić komfort pracy.

mroźnia

Jakie zastosowanie znalazły kotary przemysłowe?

Dowiedz się więcej na temat funkcji kotar przemysłowych. Przeczytaj, dlaczego są obowiązkowym wyposażeniem chłodni, czy magazynów.

logo footer chlodziwa

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2019-2021 Chłodziwa Szczecin

Chłodziwa Szczecin we wsparciu Arkadiusza Syneckiego

Produkty dostarcza Kurtyny PCV Paskowe | Mapa strony

Zobacz kurtyny spawalnicze chroniące przed promieniowaniem