Chłodziwa Szczecin logo

Kotary przemysłowe – niezastąpione w większości przedsiębiorstw

Znalazły zastosowanie w chłodniach, magazynach i stanowiskach spawalniczych

Do czego służą kotary przemysłowe?

Kotary przemysłowe znalazły zastosowanie w wielu odłamach przemysłu. Dlaczego? Głównie ze względu na doskonałą izolację akustyczną i termiczną. Z pewnością są niezastąpione w organizacji przestrzeni. Co więcej, są bardzo odporne na działanie większości kwasów, zasad i olei. Stosuje się je w celu ograniczenia hałasu, pylenia, czy roznoszenia oparów.

Są doceniane ze względu na możliwości organizacji przestrzeni. Wydzielenie stanowiska roboczego za pomocą kotar przemysłowych umożliwia ograniczenie rozchodzenia się hałasu i zmniejsza wahania temperatury. Parawany są dobierane ze względu na rodzaj stanowiska pracy. Na stanowisku spawacza używa się folii chroniącej przed szkodliwym promieniowaniem, które powstaje w czasie spawania łukowego. Kotary przemysłowe mogą również otaczać pracujące maszyny, dzięki temu ograniczają rozchodzenie się hałasu. Im pasy są grubsze i szersze, tym lepiej pochłaniają dźwięk.

Kotary przemysłowe stosuje się w celu odgrodzenia stanowiska obróbki mechanicznej. Stanowią barierę dla iskier i odpryskujących fragmentów metalu. Co więcej, pasy folii chronią przed rozprzestrzenianiem się mgły olejowej, która osadza się na powierzchniach wokół maszyny. Jest niebezpieczna, ponieważ sprawia, że stanowisko pracy staje się śliskie. Niesie to ryzyko poślizgnięcia się pracownika. Kotary przemysłowe pozwalają ograniczyć rozprzestrzenianie się oleju, czy opiłków.

Kotary przemysłowe znalazły również zastosowanie w laboratoriach. Pozwalają zwiększyć efektywność wyciągów oraz ograniczają rozprzestrzenianie się gazów i aerozoli. Znacznie poprawiają bezpieczeństwo osób pracujących w laboratorium.

logo footer chlodziwa

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2019-2021 Chłodziwa Szczecin

Chłodziwa Szczecin we wsparciu Arkadiusza Syneckiego

Produkty dostarcza Kurtyny PCV Paskowe | Mapa strony

Zobacz kurtyny spawalnicze chroniące przed promieniowaniem