Chłodziwa Szczecin

Kotary przemysłowe – niezastąpione w większości przedsiębiorstw
Znalazły zastosowanie w chłodniach, magazynach i  stanowiskach spawalniczych

Facebook  Rzuć okiem na nasz fanpage!

Zamów teraz:
kotary
przemysłowe

 

Do czego służą kotary przemysłowe?

Kotary przemysłowe znalazły zastosowanie w wielu odłamach przemysłu. Dlaczego? Głównie ze względu na doskonałą izolację akustyczną i termiczną. Z pewnością są niezastąpione w organizacji przestrzeni. Co więcej, są bardzo odporne na działanie większości kwasów, zasad i olei. Stosuje się je w celu ograniczenia hałasu, pylenia, czy roznoszenia oparów.

Są doceniane ze względu na możliwości organizacji przestrzeni. Wydzielenie stanowiska roboczego za pomocą kotar przemysłowych umożliwia ograniczenie rozchodzenia się hałasu i zmniejsza wahania temperatury. Parawany są dobierane ze względu na rodzaj stanowiska pracy. Na stanowisku spawacza używa się folii chroniącej przed szkodliwym promieniowaniem, które powstaje w czasie spawania łukowego. Kotary przemysłowe mogą również otaczać pracujące maszyny, dzięki temu ograniczają rozchodzenie się hałasu. Im pasy są grubsze i szersze, tym lepiej pochłaniają dźwięk.

Kotary przemysłowe stosuje się w celu odgrodzenia stanowiska obróbki mechanicznej. Stanowią barierę dla iskier i odpryskujących fragmentów metalu. Co więcej, pasy folii chronią przed rozprzestrzenianiem się mgły olejowej, która osadza się na powierzchniach wokół maszyny. Jest niebezpieczna, ponieważ sprawia, że stanowisko pracy staje się śliskie. Niesie to ryzyko poślizgnięcia się pracownika. Kotary przemysłowe pozwalają ograniczyć rozprzestrzenianie się oleju, czy opiłków.

Kotary przemysłowe znalazły również zastosowanie w laboratoriach. Pozwalają zwiększyć efektywność wyciągów oraz ograniczają rozprzestrzenianie się gazów i aerozoli. Znacznie poprawiają bezpieczeństwo osób pracujących w laboratorium.

 

Dowiedz się, jakie zastosowanie mają kurtyny paskowe

Kurtyny paskowe są niezastąpione w magazynach, chłodniach
i mroźniach oraz samochodach transportujących żywność.
Jakie mają funkcje? Rzuć okiem już teraz!

Szukasz sprawdzonej porady na temat wyciszenia pomieszczeń?

Długotrwały hałas działa negatywnie na zdrowie, więc postaraj się
go ograniczyć. Kurtyny dźwiękochłonne znacznie poprawią komfort pracy. Dowiedz się więcej już teraz!

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2019 Chłodziwa Szczecin

Chłodziwa Szczecin we wsparciu Arkadiusza Syneckiego

Produkty dostarcza Kutyny PCV Paskowe

Zobacz kurtyny spawalnicze
chroniące przed promieniowaniem